Vervanging brug aan Deinsesteenweg (N466) in Drongen
Algemeen Overzicht
Wat en waarom?
Moderne brug met fiets- en voetpad
De brug van de Deinsesteenweg/Baarledorpstraat (N466) over de E40 is gebouwd in de jaren ’50 en verkeert in slechte staat. Als belangrijke verbinding tussen Deinze en Drongen verwerkt deze brug dagelijks veel verkeer. De verouderde fietspaden zijn dringend aan vervanging toe. Onder de brug zorgt de korte oprit richting Oostende voor gevaarlijke verkeerssituaties, doordat voertuigen weinig tijd hebben om veilig in te voegen op de E40. Daarom heeft het Agentschap Wegen en Verkeer besloten om de oude brug volledig af te breken en te vervangen door een nieuwe, moderne brug. Onder de brug zal de E40 ingericht worden volgens de verwachte veiligheidseisen, namelijk met een volwaardige pechstrook.
Klik op afbeelding om te vergroten.
Met dit project willen we de verkeersveiligheid en -leefbaarheid in Baarle en Drongen verbeteren. Naast dit project voerden we al enkele projecten uit en staan er ook nog andere projecten op de planning zodat het in beide dorpen in de toekomst verkeersveilig is, dat beide dorpen met elkaar verbonden blijven en dat het er steeds goed wonen en leven is.
U vindt een overzicht van alle projecten in de buurt op deze webpagina.
Timing en impact?
Werken starten 31 maart
De werken starten op maandag 31 maart en zullen zo’n 6 maanden duren. Onder voorbehoud van goed weer en een vlot verloop, is de nieuwe brug dus klaar tegen eind september 2025. Ter voorbereiding op de werken aan de brug voerden de nutsbedrijven tussen november 2024 en januari 2025 alvast nutswerken uit.
Het Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan (GRUP) voor complex Drongen regelt de herinrichting van het op- en afrittencomplex Drongen (nr. 13) en de omliggende wegen en bruggen, waaronder de Deinsesteenweg, Kloosterstraat en Ernest Solvynsdreef. Dit plan bepaalt welke functie deze bruggen in de toekomst krijgen, bijvoorbeeld als fiets- en voetgangersbrug. De huidige vervanging van de bruggen is een noodzakelijke veiligheidsmaatregel en staat los van het GRUP-proces. Mocht het GRUP later andere oplossingen voor de bruggen voorzien, zullen ze aangepast of afgebroken worden.