Proefopstelling op kruispunt N9b aan bedrijvenzone met Alfons Gossetlaan
Algemeen Overzicht

Gewijzigde verkeerssituatie aan Alfons Gossetlaan
Op woensdag 9 april zijn de aanpassingswerken aan het kruispunt met de Alfons Gossetlaan en verbindingslus N9b naar Asse en Zellik op een 4-tal uur afgewerkt. Een aantal foto's van de markeringswerken zijn hieronder terug te vinden.
Wat en waarom?
Uitrit Alfons Gossetlaan via één rijstrook en voorrangswijziging
In overleg met de gemeenten Dilbeek en Asse past het Agentschap Wegen en Verkeer het knooppunt aan bij afrit 21 Groot-Bijgaarden-Zellik, ter hoogte van de Alfons Gossetlaan en de brug onder de E40/A10 in de bedrijvenzone. De aanpassing is een proefopstelling waarbij de westelijke tak uit de Alfons Gossetlaan wordt verkleind tot één rijstrook en de voorrangsregels worden omgedraaid. Verkeer vanuit de bedrijvenzone op de Alfons Gossetlaan krijgt nu voorrang op het andere verkeer van de N9b. De voorlopige aanpassingen worden duidelijk aangegeven met nieuwe markeringen.
Proefopstelling in beeld
Aanpassingen aan kruispunt N9b met Alfons Gossetlaan. Het kruispunt ligt verderop na afrit 21 Asse-Zellik van de E40. Opgelet: de zone C op de kaart vermeld afbakingspalen, maar voorlopig wordt alles voor deze proefopstelling met markeringen uitgevoerd.
Sluipverkeer door filegevoelig knooppunt Groot-Bijgaarden
Bij file op de Brusselse ring ontstaat er veel sluipverkeer op dit kruispunt. Verkeer dat vanaf de E40/A10 afrijdt om rechtdoor te gaan op de N9b/Gossetlaan en vervolgens de oprit Asse neemt, wint tijd. Dit zorgt voor extra drukte in Zellik en files op de Alfons Gossetlaan, omdat voertuigen die linksaf willen slaan voorrang moeten verlenen aan het verkeer op de N9b. Het zorgt ook voor vertragingen voor het openbaar vervoer dat de bedrijfszone bedient.
Met deze proefopstelling, inclusief de nieuwe voorrangsregeling, maken we het kruispunt overzichtelijker en leesbaarder voor alle weggebruikers. Bovendien wordt deze proef opgezet om alvast te anticiperen op bijkomende verkeersstromen die mogelijk het gevolg zijn van werken in de buurt, zoals de aanleg van de fietssnelweg F2 en de toekomstige herinrichting van de Keizer Karellaan. Als de maatregelen niet het gewenste resultaat opleveren, kan er snel worden bijgestuurd.
Timing en impact?
Proefopstelling voor aantal jaren, markeringen plaatsen bij goed weer op woensdag 9 april vanaf 8u.
De aanpassingen aan de markeringen gebeuren in de huidige planning vanaf woensdagochtend 9 april tussen 8u. en 16u. De werken kunnen - afhankelijk van de verkeersdrukte - ook sneller afgelopen zijn. De aannemer werkt in een aantal fasen met een mobiele werf, waar er vooral lokale hinder zal zijn. Verkeer kan blijven rijden, maar zal af en toe door het mobiele werfteam om de beurt doorgelaten worden. Deze werken worden enkel bij goed weer uitgevoerd, omdat de markeringen goed moeten aanhechten. Bij koud en vochtig weer wordt een nieuwe datum geprikt.
Wat gebeurt er ter plaatse?
- oude belijning wegstralen met water
- traceren van nieuwe belijning
- opnieuw aanbrengen van belijning
- plaatsen van verkeersborden en verwijderen van overtollige borden
Monitoring en evaluatie proefopstelling
De proefopstelling blijft behouden tijdens de werken aan de fietssnelweg F2 en de toekomstige herinrichting aan de Keizer Karellaan. Na een positieve evaluatie blijft de situatie zoals ze is. Als er bij deze opstelling op afrit 21 een te grote fileterugslag is tot aan de E40 wordt de proefopstelling wel opgeheven.
Vragen? Contacteer ons:
- Contact
-
Wegen en Verkeer Vlaams-Brabant
-