Herinrichting van Rijksweg
Algemeen Overzicht
Update 1/12/2025: Rijksweg volledig opengesteld
De werken op de Rijksweg (N36) zijn klaar en de weg is weer volledig opengesteld. Hier vind je foto's van het eindresultaat.
Tot en met 5 december zal de aannemer wel nog overige werken uitvoeren. Zo wordt de tijdelijke verharding aan de rotonde van de Rozenlaan met de Molenhoekstraat (die dienst deed als omleidingsweg) weer opgebroken.
Wat en waarom?
Bredere fietspaden en meer groen
De bestaande Rijksweg is een verouderde weg, met versleten fietspaden en een brede parkeerstrook naast de fietspaden. Dat maakt fietsen onveilig en oncomfortabel.
Met een grondige herinrichting tussen de Leenstraat en de Kortrijksestraat brengen we daar verandering in. De weg wordt veiliger, groener en moderner:
- Na de werken ligt er een fietspad in asfalt van 2 meter breed, in beide richtingen.
- Tussen fietsers en gemotoriseerd verkeer veranderen we de parkeerstrook in een groene strook met ruimte voor bomen.
- Het wegdek wordt vernieuwd, met een nieuwe laag asfalt.
- De bushaltes aan de Vlasbloemstraat worden gemoderniseerd, met een verhoogd perron. Zo stappen reizigers vlotter in- en uit de bus.
- We leggen een groene middenberm aan.
- Waar nodig plaatsen we extra rioleringsbuizen zodat regenwater vlot afgevoerd wordt naar de Klijtstraat.
De rotondes met de Leenstraat en de Kortrijksestraat zijn nog in goede staat, daar verandert er niets.
Timing en impact?
Werken in vier fases
Om de hinder van de werken te beperken, wordt de Rijksweg in vier fases ingericht. Dat betekent dat er niet overal tegelijk gewerkt wordt, maar dat de werfzone opschuift.
Op het tabblad ‘Timing en fasering’ vindt u meer informatie over de verschillende fases van de werken.