Overslaan en naar de inhoud gaan

Herinrichting van de Woluwelaan

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Gestart

Plaats

Weg

R22

Begin juli 2023 eindigden de werken van Wegen en Verkeer tussen de Kerklaan en de Haachtsesteenweg. Sindsdien is de nieuwe circulatie in voege. Maar daarmee zijn de werken in Vilvoorde, Machelen en Diegem nog niet achter de rug. De Werkvennootschap werkt sinds de zomer van 2023 op de Woluwelaan in Diegem aan de Ringtram. Vragen over dat project kan u naar  info@werkenaandering.be sturen. 

Volgens de huidige planning zullen de werken van De Werkvennootschap in november/eind 2025 beëindigd worden. Het kruispunt met de Kerklaan (deelproject 3) wordt, als alles volgens plan verloopt, na het zomers bouwverlof in augustus 2025 aangepakt. Ter hoogte van het kruispunt met de Haachtsesteenweg (deelproject 4) kan Wegen en Verkeer pas na afronding van de werken van De Werkvennootschap aan de slag. Zodra er meer details bekend zijn over de planning, leest u dat op deze pagina.  

Wat en waarom?

Van drukke verkeersas naar leefbare, veilige en vlotte verbindingsweg

Sinds 2020 werkt Wegen en Verkeer op de Woluwelaan (R22). Het project bevindt zich in Machelen vanaf het kruispunt met de Kerklaan tot en met het kruispunt met de Haachtsesteenweg (N21). Dit stuk van ruim 2 kilometer geven we tijdens vier deelprojecten een grondige make-over om de Woluwelaan zo beter bereikbaar, veiliger, praktischer en mooier te maken. En dat voor alle weggebruikers. 

Van 2020 tot de zomer van 2023 werkte Wegen en Verkeer op het stuk tussen de kruispunten met de Kerklaan en de Haachtsesteenweg. Het uitzicht en de wegindeling van de Woluwelaan veranderden daar grondig: 

  • Door de vrijliggende fietspaden is het veiliger fietsen aan beide kanten van de rijweg. 
  • We legden een nieuwe vrijliggende tweerichtingsbusbaan aan naast de rijweg richting Diegem. Van zodra zowel de aansluiting vanuit Diegem als die vanuit Vilvoorde is gerealiseerd (vermoedelijk in 2027), rijdt de Ringtrambus vlot langs de Woluwelaan. Meer info hierover vindt u ook op de website van Werken aan de Ring
  • Dankzij de nieuwe tunnel kan het verkeer richting Vilvoorde blijven doorrijden onder de nieuwe aansluitingen van de Ring rond Brussel (R0) met de Woluwelaan.
  • De capaciteit van de Woluwelaan tussen de Budasteenweg en de Haachtsesteenweg ging van twee rijstroken naar één rijstrook per rijrichting.
  • Ter hoogte van de nieuwe op- en afritten van de Ring rond Brussel (R0) kwam er een gelijkgronds kruispunt met verkeerslichten voor een vlotte wissel tussen de Woluwelaan, de Ring rond Brussel en de E19 (dit is het stuk van de R0 tussen Machelen en Halle).

Meer weten over de verbeteringen? Bekijk hier de detailkaart.

Timing en impact?

Werken deelproject 2 afgerond

De herinrichting van de Woluwelaan tussen het kruispunt met de Haachtsesteenweg en dat met de Kerklaan (deelproject 2) werd eind juni afgerond. De werken van deelproject 3 (het kruispunt van de Haachtsesteenweg) starten na de werken van De Werkvennootschap voor de Ringtrambus - volgens de huidige planning van de Werkvennootschap zullen hun werken in november/eind 2025 beëindigd worden. De werken aan deelproject 4 (het kruispunt van de Kerklaan) zullen eerder starten, volgens de huidige planning vanaf augustus 2025. 

Momenteel lopen er ook nog andere projecten in de buurt van de Woluwelaan. Bekijk de kaart hieronder en lees onderaan deze webpagina meer.

Tip: Klik op de dubbele pijl rechtsboven om de kaart volledig en groter te zien.