Actuele hinder
Actuele hinder
Rioleringswerken ter hoogte van Uitbreidingstraat
Wat, waar en wanneer?
Sinds maandag 6 januari 2025 voert water-link in samenwerking met Aquafin de laatste rioleringswerken uit in de Uitbreidingstraat, het De Villegaspark, de Binnensingel (R10) en in het Wolvenbergpark. Het doel van deze fase is om de ontbrekende regenwaterverbinding tussen de Uitbreidingstraat en de regenwaterzuiveringsinstallatie in het Wolvenbergpark te voltooien. Vanaf eind januari wordt een doorpersing onder de Binnensingel uitgevoerd. Vanaf begin maart stroomt het regenwater richting het Wolvenbergpark. Alle ingenomen werkzones worden opnieuw hersteld en vrijgegeven vrijdagavond 4 april 2025. In het park blijven enkele hekken staan, zodat het nieuwe gras de kans krijgt om te groeien.
Hinder in de Uitbreidingstraat van 6 januari tot en met 4 april 2025
De Uitbreidingstraat is onderbroken tussen de De Villegasstraat en de Patriottenstraat. Ter hoogte van de werken geldt een parkeerverbod.
- Voetgangers kunnen de werfzone passeren.
- Fietsers rijden via De Villegasstraat, Vredestraat en Patriottenstraat.
- Gemotoriseerd verkeer volgt een omleiding via de Anjelierstraat, Vredestraat en Patriottenstraat. We voorzien opnieuw een kiss & ride zone voor het schoolverkeer.
- Openbaar vervoer: de werken hebben ook een invloed op de dienstregeling van De Lijn. Plan tijdig uw route op delijn.be/routeplanner of check de affiches aan de bushaltes.
klik op het plan om te vergroten.
Werken voet- en fietspad richting Mortsel
Wat en waarom?
Tijdens de renovatie van de Mechelsebrug in 2024 stelden we vast dat er water infiltreert onder de betonplaat aan de kant richting Mortsel. Het gaat over een gedeelte boven de treinsporen. Het voet- en fietspad legden we nog niet aan in definitieve toestand om verdere schade te voorkomen.
Om de herstelling uit te voeren en het definitieve voet- en fietspad aan te leggen hebben we goede weersomstandigheden nodig. Daarom planden we dit sowieso pas in het voorjaar uit te voeren. Vanaf dinsdag 22 april gaan we aan de slag. Doordat het nieuwe beton voldoende tijd nodig heeft om uit te harden, duren de werken tot en met eind juni.
Hinder van 22 april tot eind juni 2025
In de periode van de werkzaamheden sluiten we het voet- en fietspad naar Mortsel op de Mechelsebrug af. Voetgangers en fietsers steken over aan het kruispunt met de Binnensingel en wandelen en fietsen in dubbelrichting aan de overzijde. Voetgangers en fietsers vanuit de Elisabethlaan steken over om hun reis verder te zetten naar de Binnensingel.
Ook wordt een deel van het uiterst rechtse rijvak richting Mortsel ingenomen als werfzone. Gemotoriseerd verkeer ondervindt slechts beperkte hinder.
Wat moet er daarna nog gebeuren?
Herstelling Mechelsebrug onder tramsporen
We zijn momenteel ook bezig met een nieuwe studie voor het stuk van de Mechelsebrug onder de tramsporen richting Mortsel. Zodra die studie klaar is, stellen we een aannemer aan en kunnen de werken starten. Meer informatie volgt zodra de startdatum gekend is.