Zuidwestelijke omleidingsweg Diksmuide
Algemeen Overzicht

UPDATE 25/01/2020
De Marie Declerckstraat (de nieuwe verbindingsweg tussen de Kapellestraat en IJzerdijk) wordt van 1 februari tot begin april opnieuw afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de Sint-Jacobsstraat.
Wat en waarom?
Doorgaand verkeer weren uit centrum
Diksmuide ligt op een kruispunt van belangrijke verbindingswegen. De stad wordt doorkruist door twee wegen van bovenlokaal belang: de N35 Deinze –Veurne en de N369 Ieper-Oostende. Deze twee wegen komen samen op één kruispunt in het centrum van Diksmuide waardoor je er een vermenging krijgt van regionaal, doorgaand verkeer en bestemmingsverkeer. Dit gemengde drukke verkeer heeft een negatieve impact op de leefbaarheid en verkeersveiligheid in het centrum van de stad. De Vlaamse Overheid wil daarom werk maken van een zuidwestelijke omleidingsweg die een groot deel van het doorgaande verkeer uit het stadscentrum moet houden.


Luchtbeeld omleidingsweg

Beeld vanop omleidingsweg
Wilt u vanuit uw zetel beleven hoe de nieuwe omleidingsweg er zal uitzien? Klik dan rechts op 'Toekomstbeelden'.
Timing en impact?
Aanleg in verschillende fases
De aanleg van de zuidwestelijke omleidingsweg zal in meerdere fases gebeuren. De eerste fase, die van start gaat op 18 mei 2020, zal vermoedelijk tot het najaar van 2021 duren. Onverwachte gebeurtenissen of slechte weersomstandigheden kunnen die timing nog doen wijzigen.
Details over de fasering vind je in het tabblad rechts 'Fasering'.