Nieuw Hoppinpunt aan The Leaf
Algemeen Overzicht
Wat en waarom?
Hoppinpunt en heraanleg fietspaden
Ten zuiden van de rotonde van de Morettestraat en Industrielaan in Ternat komt een Hoppinpunt. Wegen en Verkeer zal ook de fietspaden tussen de rotonde en de E40 een nieuwe wegverharding geven - vandaag bestaan deze fietspaden uit klinkers, die vervangen we door asfalt.
Tip: Klik op de dubbele pijl rechtsboven om de kaart of foto volledig en groter te zien.
Betere bereikbaarheid shoppingcentrum ‘The Leaf’
Ter hoogte van de rotonde met de Industrielaan plant Wegen en Verkeer de aanleg van het Hoppinpunt ‘The Leaf’. De bushaltes ten noorden van de rotonde verplaatsen we naar de zuidkant van de rotonde, waar we de haltes ook volledig toegankelijk aanleggen. Verhoogde busperrons zorgen ervoor dat iedereen vlot de bus kan nemen. Aan de kant van de even huisnummers van de Assesteenweg wordt een haltehaven voorzien. Dat betekent dat de bussen naast de rijweg halt houden. Aan de andere kant zullen de bussen op de rijweg halteren.
Aan het Hoppinpunt komen ook overdekte fietsenstallingen. Er zal plaats zijn voor 16 fietsen en 4 buitenmaatse fietsen, zoals bakfietsen. Reizigers kunnen hier ook gebruik maken van 5 deelfietsen.
Inname van privégronden
Om het Hoppinpunt te kunnen aanleggen, zullen er innames van privégronden noodzakelijk zijn. Uit het studiewerk is ondertussen duidelijk geworden waar dat nodig is.
Hoppin: een initiatief van de Vlaamse overheid
Met Hoppin stimuleert Vlaanderen de modal shift: de overstap van de wagen als belangrijkste vervoermiddel naar meer duurzame mobiliteit zoals stappen, fietsen, deelmobiliteit en openbaar vervoer, of een combinatie daarvan. Vlaanderen investeert daarom in voldoende mobiliteitsaanbod, in veilige (fiets)infrastructuur en in Hoppinpunten waar de reiziger vlot van het ene op het andere vervoermiddel overstapt. Zo wil Vlaanderen een antwoord bieden op de maatschappelijke uitdagingen zoals luchtvervuiling en files, en inzetten op de leefbaarheid en bereikbaarheid van onze steden en gemeenten.
Hoppin wil iedereen die zich in Vlaanderen verplaatst, zowel professioneel als in de vrije tijd, inspireren en verleiden om zijn mobiliteitsgedrag in vraag te stellen. Daarom gidst Hoppin de Vlaming doorheen duurzame mobiliteitsoplossingen en –initiatieven, zowel van de overheid als van private partners.
Meer info op hoppin.be.
Waar staan we nu?
Studie afgerond, ontwerp klaar
Ondertussen werden de studie en het ontwerp afgerond. De omgevingsvergunning, die nodig is om de werken uit te voeren, is in januari 2025 aangevraagd. Wanneer de vergunning is verkregen, zullen de onteigeningen worden opgestart. Volgens de huidige timing zullen de werken eind 2025 of begin 2026 starten. De timing is onder meer afhankelijk van de innames van de privégronden. Zodra er meer concrete informatie is, melden we dat op deze pagina.
Elk project van Wegen en Verkeer doorloopt een vaste reeks administratieve stappen voor de eerste spadesteek kan gebeuren. U leest er alles over op deze pagina.
Vragen? Contacteer ons:
- Contact
-
Wegen en Verkeer Vlaams-Brabant
-