Overslaan en naar de inhoud gaan

Vanaf 13 april nieuwe fase werken Mechelse Poort met meer hinder op kruispunt

Vanaf 13 april nieuwe fase werken Mechelse Poort met meer hinder op kruispunt

In de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 april schakelt het Agentschap Wegen en Verkeer over naar fase 4 van de werken aan het kruispunt Mechelse Poort in Dendermonde. Tijdens deze fase wijzigt de verkeerssituatie op en rond het kruispunt van de Noordlaan (N406), Leopoldlaan en Martelarenlaan (N47) en de Mechelsesteenweg (N17). Verkeer blijft mogelijk, maar moet rekening houden met verminderde rijstroken en bijkomende hinder. 

Werken aan rijweg, riolering en fietsplein

In fase 4 werkt Wegen en Verkeer aan de rijweg en riolering aan de zuidkant van de Noordlaan (N406) en de noordkant van de Mechelsesteenweg (N17). Ook het wegdeel tussen de Martelarenlaan (N47) en de Mechelsesteenweg wordt aangepakt. We werken daar onder meer aan de aansluiting van het fietspad van de Mechelsesteenweg naar de toekomstige fietstunnel onder de Martelarenlaan, aan de Martelarenlaan zelf en aan de groenberm.

Daarnaast werken we het fietsplein ter hoogte van de Oude Vest verder af. Dat plein zal later de aansluiting vormen tussen verschillende fietstunnels en zorgt voor een veilige en vlotte fietsverbinding rond het kruispunt. 

Aangepaste verkeerssituatie: minder rijstroken en gewijzigde circulatie

Het kruispunt blijft toegankelijk voor verkeer, maar op minder en herschikte rijstroken. Verkeer vanuit Baasrode richting Grembergen kan vanaf dan niet meer de bypass van de Mechelsesteenweg naar de Martelarenlaan gebruiken, maar slaat in plaats daarvan rechtsaf op het kruispunt zelf. Op de Mechelsesteenweg, de Noordlaan en de Martelarenlaan zijn er verminderde rijstroken beschikbaar. Goed nieuws is wel dat de Oude Vest opnieuw opent in beide rijrichtingen. In enkele omliggende straten wijzigt ook de rijrichting. Vanuit de Kroonveldlaan is het niet meer mogelijk de Mechelsesteenweg op te rijden. In de plaats volgen bestuurders een omleiding via de Hullekenstraat en Korte Dijkstraat. Omgekeerd inrijden van de Mechelsesteenweg naar de Kroonveldlaan blijft wel mogelijk komende van het kruispunt Mechelse Poort. Komende van Baasrode is het niet mogelijk om de Kroonveldlaan in te rijden, wel via de Korte Dijkstraat.

Klik op de afbeelding om te vergroten.

Fase 4 tot eind mei, einde werken tegen eind 2026

Volgens de huidige planning loopt fase 4 tot eind mei 2026. Als alles vlot verloopt, gaat het kruispunt deze zomer opnieuw volledig open voor verkeer. Fietsers kunnen de nieuwe fietsinfrastructuur naar verwachting tegen oktober gebruiken. De volledige afwerking, inclusief beplanting, is voorzien tegen eind 2026.

De planning blijft afhankelijk van weersomstandigheden en het verloop van de werken.

 

Meer informatie