Overslaan en naar de inhoud gaan

Herinrichting Woluwelaan: werken gaan door na bouwverlof

Herinrichting Woluwelaan: werken gaan door na bouwverlof

Het Agentschap Wegen en Verkeer werkt volop aan de herinrichting van de Woluwelaan (R22) in Machelen. Ter hoogte van de Kerklaan ligt ondertussen de nieuwe asfaltlaag op de Woluwelaan aan de kant van de McDonald’s. Aan het kruispunt met de Haachtsesteenweg liepen de werken vertraging op, maar zijn de rioleringswerken ondertussen ook op volle snelheid. De aannemer is vanaf maandag 20 juli tot half augustus in bouwverlof.

Herinrichting Woluwelaan

Kerklaan bijna klaar

De voorbije weken kreeg de Woluwelaan ter hoogte van de Kerklaan zijn laatste asfaltlaag aan de kant van de McDonald’s. Na het bouwverlof gaan de werken aan het kruispunt zelf verder. Door de werken aan de kleppenkamer van de Woluwe zal het kruispunt zelf pas in september geasfalteerd worden. Intussen worden de voetpaden, de busbaan en de fietsenstalling aan de kant van McDonald's afgewerkt. Volgens de huidige planning zijn de werken aan de Kerklaan in september volledig afgerond.

Hoog grondwater en onvoorziene nutsleidingen aan de Haachtsesteenweg

De werken aan het kruispunt met de Haachtsesteenweg liepen de voorbije maanden vertraging op. Het grondwater staat er erg hoog en het wegpompen ervan verloopt door de moeilijk doordringbare kleibodem trager dan gewenst. Bovendien werden onbekende nutsleidingen ontdekt onder het kruispunt. Intussen zijn bijna alle leidingen in kaart gebracht en ook vernieuwd of verplaatst. De rioleringswerken verlopen daardoor weer een stuk vlotter. Als alles volgens planning verloopt, stelt Wegen en Verkeer het kruispunt in de loop van november weer open voor het verkeer.

Meer verkeer op de Woluwelaan vanaf 10 augustus

Vanaf maandag 10 augustus start Wegen en Verkeer ook met werken aan de lus van de E19, tussen Antwerpen en de Brusselse binnenring richting Zaventem, Leuven en Namen. De verbinding blijft open, maar één van de twee rijstroken wordt tijdelijk omgeleid via de Woluwelaan. Bewoners en ondernemers langs de Woluwelaan, vooral ter hoogte van het spoorwegviaduct, zullen daardoor meer verkeer en langere wachtrijen aan de verkeerslichten merken. Deze werken duren tot en met zaterdag 26 september. Wegen en Verkeer volgt de verkeerssituatie nauw op en doet er alles aan om de hinder zo beperkt mogelijk te houden.

Meer informatie