Werken aan kruispunten Biezestraat en Neerstraat
Algemeen Overzicht
Wat en waarom?
Aanpassing verkeerslichten en aanleg afslagstroken
Het Agentschap Wegen en Verkeer past van midden mei tot begin juli 2025 twee kruispunten aan op de N41 in Hamme: het kruispunt met de Biezestraat en het kruispunt met de Neerstraat. In beide gevallen komt er, komende uit de rijrichting van de stad (Dendermonde of Sint-Niklaas), een aparte afslagstrook naar rechts en we voorzien een aangepaste lichtenregeling. Hierdoor kunnen fietsers rechtdoor langs de N41 op een veilige manier samen groen krijgen met het autoverkeer dat rechtdoor rijdt. Daarnaast wordt op beide kruispunten een vierkantgroen-fase op aanvraag voorzien, zodat voetgangers en fietsers veilig en volledig conflictvrij kunnen oversteken. Met deze ingreep verbeteren we de veiligheid voor fietsers en verhogen we de doorstroming op deze drukke gewestweg.
De werken maken deel uit van de aanpak van gevaarlijke punten.
Timing en impact?
Kruispunt Biezestraat – 19 mei tot 6 juni 2025
Op de N41, komende van Dendermonde, wordt een nieuwe rechtsafslagstrook aangelegd richting de Biezestraat en voorzien we een aangepaste lichtenregeling. Hierdoor kunnen fietsers rechtdoor veilig mee groen krijgen met het rechtdoor rijdende verkeer.
- Voetgangers kunnen ter hoogte van de werfzone de N41 niet oversteken. Zij maken best gebruik van het voetpad aan de overzijde van de weg.
- Fietsers op de Biezestraat vanuit het centrum van Hamme moeten aan de noordzijde van het kruispunt de N41 oversteken. Fietsers op de N41 kunnen het fietspad blijven gebruiken en worden in beide richtingen rond de werfzone geleid.
- Gemotoriseerd verkeer op de N41 komende van Dendermonde kan niet rechtsaf de Biezestraat in. Zij moeten omrijden via de Noordstraat. Voor het overige verkeer blijven alle bewegingen op het kruispunt mogelijk. In de Biezestraat kant centrum Hamme is er geen hinder.
Kruispunt Neerstraat – 9 juni tot 11 juli 2025
Op de N41, komende van Sint-Niklaas, wordt eveneens een extra rechtsafslagstrook aangelegd richting de Neerstraat en voorzien we ook een aangepaste lichtenregeling. De Neerstraat aan de zijde van het centrum van Hamme is tijdens de werken volledig afgesloten.
- Voetgangers kunnen ter hoogte van de werfzone de N41 niet oversteken. Zij maken best gebruik van het voetpad aan de overzijde van het kruispunt.
- Fietsers hebben doorgang langs de werfzone in de Neerstraat aan de zijde van het centrum van Hamme via de parking. Zij moeten dus geen omleiding volgen.
- De Neerstraat aan de zijde van het centrum van Hamme is volledig afgesloten. Wie vanaf de N41 (uit richting Sint-Niklaas of Dendermonde) of de Neerstraat kant Geest naar het centrum van Hamme wil, volgt de N470b, N470. Verkeer vanuit het centrum van Hamme kan aansluiten op de N41 door de omleiding via de N470 en N470b in de omgekeerde richting te volgen.