Overslaan en naar de inhoud gaan

Vernieuwing wegdek E313 ter hoogte van aansluiting met Antwerpse Ring (R1)

Vernieuwing wegdek E313 ter hoogte van aansluiting met Antwerpse Ring (R1)

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Beëindigd

Provincie

Plaats

Weg

R1
E313

Vanaf dinsdagnacht 11 februari voert het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) werken uit aan het knooppunt Antwerpen-Oost. Dat is de aansluiting van de E313 met de Antwerpse Ring (R1). Tijdens twee nachten en een weekend krijgt het wegdek van de E313 in enkele zones een nieuwe laag asfalt. De werken maken deel uit van een reeks structurele onderhoudswerken die eind vorig jaar werden aangekondigd op meerdere gewest- en snelwegen in en rond Antwerpen. Aan de snelwegbruggen over de Cornelissenlaan en de Sterckshoflei in Deurne worden ook ingrepen uitgevoerd in het kader van de toekomstige vervanging van beide bruggen.

Wat en waarom?

Vernieuwing asfalt

Op verschillende plaatsen is het wegdek van de E313 ter hoogte van Antwerpen-Oost aan een onderhoudsbeurt toe. Daarom vernieuwt AWV in vier zones het asfalt. De werken situeren zich op de aansluiting van de Ring richting Nederland naar de E313 richting Hasselt, op de aansluiting van de Ring richting Gent naar de E313 richting Hasselt en in beide rijrichtingen ook ter hoogte van de bruggen over de Cornelissenlaan en de Sterckshoflei. 

De werken vinden plaats tijdens de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 februari, van woensdag 12 op donderdag 13 februari en tijdens het weekend van vrijdagavond 14 februari tot zondagochtend 16 februari. 

Overzicht van de vier zones waar ‘s nachts het wegdek vernieuwd wordt. 

Timing en impact?

Verkeershinder

In de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 februari wordt gewerkt aan de aansluiting van de Ring richting Gent naar de E313 richting Hasselt. Deze bocht is tussen 22.00 uur en 05.00 uur volledig afgesloten. Het verkeer wordt via de R1 omgeleid naar het complex van Borgerhout (3) om daar te keren en vervolgens richting de E313 te rijden. 

Zowel dinsdagnacht als woensdagnacht wordt tussen 21.00 uur en 05.00 uur ook telkens gewerkt ter hoogte van de brug over de Sterckshoflei. Het verkeer passeert in beide richtingen over één rijstrook in plaats van drie. 

Verkeerssituatie tijdens de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 februari.

In de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 februari wordt gewerkt aan de aansluiting van de Ring richting Nederland naar de E313 richting Hasselt. Deze bocht is tussen 22.00 uur en 05.00 uur volledig afgesloten. Het verkeer wordt via de R1 omgeleid naar het complex van Deurne (2) om daar te keren en vervolgens richting de E313 te rijden. 

Na deze nacht zal de linkerrijstrook van de bocht R1 naar de E313 buiten dienst zijn tot aan de samenkomst met de bocht R1 komende van Nederland. AWV past de wegmarkering hier aan om de dagelijkse belasting van het zwaar vervoer ter hoogte van de tweede rijstrook van links, op de brug over de Cornelissenlaan, te verminderen. Bepaalde brugelementen worden minder belast na de aanpassing omdat het verkeer geweerd wordt van de locatie waar de belasting momenteel schadelijk is. Alle rijstroken ter hoogte van de brug blijven behouden, maar versmald. Het zwaar vrachtverkeer komende van de Ring rijdt vanaf 11 februari op de rechterrijstrook en spitsstrook. Het verkeer komende van de oprit Turnhoutsepoort rijdt op de meest linkse rijstrook. 

Tijdens de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 maart plaatsen we ook een betonnen afscheiding om de invoegbewegingen van links naar rechts en omgekeerd onmogelijk te maken. Verkeer passeert tussen 21.00 en 05.00 uur over één rijstrook in beide richtingen. Oprit Turnhoutsepoort is afgesloten. Er geldt een omleiding via de Noordersingel (R10) - Luitenant Lippenslaan (N184) - oprit Borgerhout [3].

Verkeerssituatie tijdens de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 februari.

Tot slot wordt tijdens het weekend van vrijdagavond 14 februari (21.00 uur) tot zondagochtend 16 februari (08.00 uur) gewerkt ter hoogte van de brug over de Cornelissenlaan. ‘s Nachts moet het verkeer in beide richtingen over één rijstrook passeren in plaats van drie. De oprit Turnhoutsepoort naar de E313 richting Hasselt is dan ook afgesloten. Zaterdag overdag, tussen 08.00 uur en 21.00 uur, blijven op de E313 in beide richtingen telkens twee rijstroken beschikbaar. De oprit Turnhoutsepoort is afgesloten.

Verkeerssituatie tijdens het weekend van 14 tot 16 februari ('s nachts).

Verkeerssituatie op zaterdag 15 februari (overdag). 

Weersgevoelige werken

De planning is opgemaakt onder voorbehoud van gunstige werf- en weersomstandigheden en kan bijgevolg nog wijzigen.