Overslaan en naar de inhoud gaan

Vernieuwing van wegdek van R32

Vernieuwing van wegdek van R32

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Beƫindigd

Plaats

Weg

R32

Wat en waarom?

Verhoogd comfort dankzij nieuw wegdek

Het wegdek van de R32 in Ardooie, ter hoogte van de op- en afrit Roeselare (nr. 8 op E403) richting Brugge, zorgde in het verleden voor problemen. De weg gaat er over van beton naar asfalt en in de winter komen er putten in het wegdek. Dat zorgde al voor schade aan voertuigen en het is ook onveilig.

Daarom wordt het wegdek grondig aangepakt in beide rijrichtingen, ter hoogte van de overgang tussen beton en asfalt. De weg wordt er plaatselijk opgebroken, de bestaande bovenste laag asfalt wordt weggefreesd en tot slot komt er een nieuwe laag asfalt. 

De goten aan de kant van de weg worden ook vernieuwd: ze worden uitgebroken en opnieuw aangelegd.

Met deze aanpassingen kan het gemotoriseerd verkeer tussen het centrum van Ardooie en de E403 zich in de toekomst vlot en comfortabel verplaatsen.

Timing en impact?

Werken vanaf 20 oktober

De werken starten op maandag 20 oktober en duren, als alles vlot verloopt, tot en met 29 oktober. Om de hinder te beperken, worden de werken in twee fases uitgevoerd.

  • Fase 1: er wordt gewerkt op het rijvak richting Roeselare en E403.
  • Fase 2: het rijvak richting Ardooie is aan de beurt.

Asfalteringswerken zijn erg afhankelijk van het weer. Als het slecht weer is, kan de planning van de werken nog opschuiven.

Hinder tijdens de werken

Hinder tijdens fase 1

  • Er is geen hinder voor fietsers.
  • Voor gemotoriseerd verkeer is het rijvak van de R32 richting Roeselare afgesloten tussen de Oliekouterstraat en de afrit van de E403.
    • Het verkeer richting Roeselare rijdt op 1 versmald rijvak, op de weghelft richting Ardooie, aan de andere kant van de middenberm.
    • Het verkeer richting Ardooie rijdt op 1 versmald rijvak. 

Hinder tijdens fase 2

  • Er is geen hinder voor fietsers.
  • Voor gemotoriseerd verkeer is het rijvak van de R32 richting Ardooie afgesloten tussen de afrit van de E403 en de Oliekouterstraat.
    • Het verkeer richting Roeselare rijdt op 1 versmald rijvak.
    • Het verkeer richting Ardooie rijdt op 1 versmald rijvak, op de weghelft richting Roeselare, aan de andere kant van de middenberm.