Overslaan en naar de inhoud gaan

Vernieuwing van acht kilometer snelweg

Vernieuwing van acht kilometer snelweg

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Binnenkort

Plaats

Weg

A12

UPDATE 12/3/2026: op 16 maart starten de voorbereidende werken op de A12. Aansluitend wordt ook de werfzone ingericht en starten de eigenlijke vernieuwingswerken. Onder 'Documenten' vindt u de hinderfiche met een samenvatting van de info, die u kan verspreiden onder leveranciers of andere belanghebbenden. 

Wat en waarom?

Grondig onderhoud voor meer rijcomfort en minder geluidshinder

Het wegdek van het 8 kilometer lange stuk van de A12 tussen het op- en afrittencomplex (nr. 3) van Meise en het kruispunt Kerkhofstraat/Londerzeelsesteenweg krijgt in 2026 een grondig onderhoud. Het Agentschap Wegen en Verkeer pakt de twee weghelften (richting Brussel en richting Antwerpen) aan en zal eerst de bestaande betonverharding herstellen en waar nodig volledig vernieuwen. Daarna wordt over de volledige breedte een asfaltlaag bovenop het beton aangebracht. Dankzij deze werken zal het rijcomfort op de A12 merkbaar verbeteren. Ook de omwonenden zullen profiteren van een afname van de geluidshinder.

Klik op de afbeelding om te vergroten

Timing en impact?

Voorbereidende werken vanaf 16 maart 2026

In de week van 16 maart en de week van 23 maart (overdag) start Wegen en Verkeer met voorbereidende werken in de middenberm van de A12. Op 7, 8 en 9 april (overdag en 's nachts) wordt de werfzone ingericht. Vanaf donderdag 9 april starten de 'echte' werken: de vernieuwing van het wegdek Ze zullen ongeveer zeven maanden duren, dus tot september 2026

Meer info vindt u onder 'Timing en hinder'.