Overslaan en naar de inhoud gaan

Vernieuwing kruispunt Groenendaallaan met Gagelveldenstraat en Ferdinandusdijkstraat

Vernieuwing kruispunt Groenendaallaan met Gagelveldenstraat en Ferdinandusdijkstraat

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Beëindigd

Provincie

Plaats

Weg

N129

Deze zomer vernieuwt het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) het kruispunt van de Groenendaallaan (N129) met de Gagelveldenstraat en de Ferdinandusdijkstraat in Merksem. Het kruispunt krijgt langs beide zijden veilige fiets- en voetgangersoversteken met verkeerslichten. De werken starten vanaf maandag 28 juli en duren tot en met vrijdag 29 augustus 2025. 

Wat en waarom?

Nieuwe oversteekplaatsen, fietspaden en wegdek

In september vorig jaar voerde het Agentschap Wegen en Verkeer al een voorlopige aanpassing uit aan het kruispunt van de Groenendaallaan met de Gagelveldenstraat en de Ferdinandusdijkstraat. Om de veiligheid te verbeteren, werden aan de voetgangersoversteekplaats tijdelijk betonblokken geplaatst in afwachting van meer uitgebreide vernieuwingswerken. Die werken zullen vanaf maandag 28 juli plaatsvinden. Aan beide zijden van het kruispunt komen er veilige oversteekplaatsen voor voetgangers en fietsers. Daarnaast worden ook de fietspaden, voetpaden en borduren ter hoogte van het kruispunt vernieuwd. Ter hoogte van de nieuwe oversteekplaatsen worden ook beperkte delen van de parkeerstroken omgevormd tot groene zones. Tegen het einde van de werken vernieuwt AWV ook nog het wegdek van het kruispunt.

Timing en impact?

Eenrichtingsverkeer op Groenendaallaan tot eind augustus

De werken starten vanaf maandag 28 juli en duren onder voorbehoud van goede werf- en weersomstandigheden tot en met vrijdag 29 augustus. 
    
Ze verlopen in twee fases:

FASE 1: maandag 28 juli tot woensdag 13 augustus

FASE 2: woensdag 13 augustus (vanaf ‘s ochtends) t.e.m. vrijdag 29 augustus

Verkeershinder tijdens de werken

  • Tijdens FASE 1 is de Groenendaallaan vanaf het kruispunt met de Bredabaan afgesloten voor doorgaand verkeer in de richting van de Luchtbal (Kinepolis). Het verkeer volgt een omleiding via de Bredabaan (N1), Ringlaan/Maantjessteenweg en de Lambrechtshoekenlaan. 
  • Tijdens FASE 2 is de Groenendaallaan vanaf het kruispunt met de Lambrechtshoekenlaan afgesloten voor doorgaand verkeer in de richting van Deurne (Sportpaleis). Het verkeer volgt een omleiding via de Lambrechtshoekenlaan, Maantjessteenweg/Ringlaan en de Bredabaan (N1). 
  • De zijstraten Gagelveldenstraat (tijdens fase 1) en Ferdinandusdijkstraat (tijdens fase 2) zijn afgesloten langs de kant van de Groenendaallaan. 
  • Fietsers rijden in twee richtingen aan de kant waar niet gewerkt wordt. 
  • Fietsers en voetgangers kunnen tijdens de werken de Groenendaallaan oversteken aan de naburige kruispunten. 

Weersgevoelige werken

Opgelet: de huidige planning van de werken is opgemaakt onder voorbehoud van gunstige werf- en weersomstandigheden en kan bijgevolg nog wijzigen. De meest actuele info vindt u steeds op deze webpagina.

Vragen? Contacteer ons

Contact
Wegen en Verkeer Antwerpen

Contactformulier