Overslaan en naar de inhoud gaan

Renovatie wegdek tunnel Tervuursesteenweg

Renovatie wegdek tunnel Tervuursesteenweg

Algemeen Overzicht

Datum

Status

Binnenkort

Weg

N227

Wat en waarom?

Brussels Airport renoveert samen met het Agentschap Wegen en Verkeer het wegdek van de tunnel onder de landingsbaan 07R/25L op de Tervuursesteenweg. Het asfalt wordt verwijderd en vervangen. De waterkolken worden vernieuwd.

De tunnel onder de landingsbaan is in gemengd beheer van Brussels Airport en het Agentschap Wegen en Verkeer. Het beheer van de tunnel en deze grote renovatie gebeurt door Brussels Airport, het verdere onderhoud van het wegdek door het Agentschap Wegen en Verkeer.

Timing en impact?

Zware hinder tot 14 september door extra betonherstel

Update 20/08/2026

  • De tunnel onder de landingsbaan op de Tervuursesteenweg (N227) blijft twee weken langer afgesloten.
  • De heropening is momenteel gepland op maandag 14 september 2026.

Waarom verlengen we de werken?

  • Na het verwijderen van de asfaltlagen onderzochten Brussels Airport en een gespecialiseerd bedrijf de volledige betonnen vloerplaat van de tunnel. Die inspectie bracht meer zones met verminderde betonkwaliteit aan het licht dan verwacht op basis van het vooronderzoek.  

  • De vastgestelde schade bevindt zich uitsluitend in het bovenste deel van de vloerplaat onder het wegdek. De aannemer voert eerst lokale betonherstellingen uit aan deze zones. Het beton krijgt voldoende tijd om uit te harden. Nadien krijgt het wegdek een nieuwe waterdichte laag, asfalt en belijning.  

  • De tunnelstructuur zelf is in goede staat, maar extra herstel is nodig om het vernieuwde wegdek duurzaam aan te leggen en bijkomende werken op korte termijn te vermijden.

Impact op het verkeer

  • De tunnel blijft volledig afgesloten voor alle verkeer.
  • Het autoverkeer volgt de bestaande omleiding via de E40.
  • Fietsers en voetgangers volgen de voorziene omleiding via het lokale wegennet en het terrein van het Federaal Opvangcentrum voor Asielzoekers (127bis).

Hou rekening met extra reistijd

  • Door de start van het nieuwe schooljaar wordt extra verkeersdrukte verwacht.
  • Plan je verplaatsing vooraf, reis indien mogelijk buiten de spits en check voor vertrek de actuele verkeerssituatie via verkeerscentrum.be.

Als de planning nog wijzigt, laten we dat weten op deze pagina.