Proefopstelling op twee kruispunten langs Vredelaan
Algemeen Overzicht
Wat en waarom?
Proefopstelling op twee kruispunten
Op de viertakskruising van de Vredelaan (N34C) met de IJzerstraat en de Oudstrijdersstraat en het kruispunt van de Van Maerlantstraat met de A. Rodenbachstraat wordt een proefopstelling geplaatst.
- Er worden paaltjes en wegmarkeringen aangebracht.
- Linksafbewegingen op de Vredelaan, aan de kant van de jachthaven naar de IJzerstraat, worden onmogelijk gemaakt.
- Linksafbewegingen op de Vredelaan, aan de kant van het centrum naar de A. Rodenbachstraat, zijn ook niet meer mogelijk.
Zo wordt het aantal mogelijke conflicten verminderd en is er per kruispunt slechts één linksafbeweging vanaf de Vredelaan.
Bestuurders kunnen ter hoogte van de rotonde op het kruispunt met de Vredelaan (N34C) en de De Smet de Naeyerlaan nog steeds keren.
Structurele maatregelen bij positieve beoordeling
Indien de proefopstelling positief wordt beoordeeld, zal na de proefperiode deze opstelling aan de hand van structurele maatregelen uitgevoerd worden.
Aan de hand van een studie zal in een latere fase een oplossing op lange termijn worden gezocht.
Timing en impact?
Periode van zes maanden
Het proefproject met paaltjes en extra wegmarkeringen wordt geplaatst vanaf 2 mei en blijft staan tot en met oktober 2023.
Proefopstelling op twee kruispunten langs de Vredelaan (N34c) in Blankenberge.