Nieuwe busbanen, bushaltes en oversteekplaats aan Tobie Swalusstraat
Algemeen Overzicht
Wat en waarom?
Vlot de bus nemen en oversteken
Het Agentschap Wegen en Verkeer voert enkele aanpassingen uit op de Bergensesteenweg (N6) in Sint-Pieters-Leeuw, ter hoogte van de Tobie Swalusstraat en de bushaltes ‘Sint-Pieters-Leeuw Witte Roos’.
Wat gaan we doen?
- Nieuwe busbanen: tussen de rotonde aan de Alsembergsesteenweg en het kruispunt met de Tobie Swalusstraat en Trapputweg komt in beide richtingen een busbaan. Richting Brussel loopt de busbaan tot net na de bocht van de gewestweg, in de richting van Halle begint de busbaan net na de kruising met de Trapputweg.
- Toegankelijke bushaltes: de bushaltes ‘Sint-Pieters-Leeuw Witte Roos’ krijgen een verhoogd perron. Zo maken we het openbaar vervoer toegankelijk voor iedereen. Het fietspad loopt in beide richtingen achter de bushaltes, zodat reizigers van De Lijn geen fietsers kruisen tijdens het uitstappen van de bus.
- Veilige oversteekplaats: we leggen een nieuwe oversteekplaats voor voetgangers en fietsers aan op de kruising met de Tobie Swalusstraat en de Trapputweg.
- De weg telt hier vandaag 2 rijstroken per richting. Dat verandert ter hoogte van de nieuwe oversteekplaats naar 1 rijstrook per richting. Enkel in de richting van Brussel bevindt zich naast de rijstroken ook nog de nieuwe busbaan, want de busbaan naar Halle begint pas na de oversteekplaats.
- Bovendien voegen we extra voetpadverlichting toe ter hoogte van de oversteek.
- Afsluiten Tobie Swalusstraat: de zijstraat van de Bergensesteenweg (N6) sluiten we permanent af voor het verkeer. De achterliggende wijk kan via de Ferdinand Uylenbroeckstraat of Alsembergsesteenweg de gewestweg bereiken.
Klik op de afbeelding om het ontwerpplan te vergroten.
Busbaan richting Brussel iets verderop
Tussen de rotonde van de Alsembergsesteenweg (N231) en de chocoladefabriek van Callebaut komt er een busbaan in de richting van Brussel. Richting Halle is er al een busbaan. Nu komt er dus een busbaan bij in de andere richting. Dat betekent ook dat er voortaan één rijstrook voor het autoverkeer richting Brussel zal zijn, in plaats van de huidige twee. Bovendien wordt de snelheid er verlaagd van 70 km/uur naar 50 km/uur. Zo wordt het veiliger voor leveranciers en klanten - van bedrijven langs de Bergensesteenweg - om in en uit te voegen op de Bergensesteenweg.
Timing en impact?
Bergensesteenweg blijft open met 1 rijstrook per rijrichting
De werken duren volgens de huidige planning 6 weken. Een concrete datum wordt binnenkort nog op deze pagina aangevuld.
Algemene hinder
Tijdens de werken wordt één rijstrook ingenomen voor de werfzone.
-
Voetgangers kunnen langs de werfzone blijven doorwandelen.
-
Fietsers zullen vanaf de rotonde tot het volgende kruispunt naar het andere fietspad geleid worden.
-
Gemotoriseerd verkeer: auto’s kunnen nog steeds per rijrichting over 1 rijstrook rijden.
Zodra we meer informatie hebben over de concrete uitvoeringsdata en de hinder, leest u dat op deze webpagina.
Het aanleggen van de nieuwe busbaan richting Brussel, iets verderop, zal in totaal zo'n drie dagen in beslagnemen. Ook hiervoor is nog geen concrete datum bekend.
Vragen? Contacteer ons:
- Contact
-
Wegen en Verkeer Vlaams-Brabant
-