Grote onderhoudswerken op E403 tussen Roeselare-Rumbeke en Moorsele
Algemeen Overzicht
Datum
Status
Provincie
Weg
Wat en waarom?
Comfort en veiligheid op E403 richting Doornik verbeteren
Het Agentschap Wegen en Verkeer voert grote onderhoudswerken uit op de E403 in de rijrichting van Doornik, vanaf net na de afrit Roeselare-Rumbeke (nr. 6) tot 2,5 km vóór het knooppunt E403-A19 Moorsele.
Deze werken worden uitgevoerd:
- Vernieuwen van twee lagen asfalt (top- en onderlaag)
- Vernieuwen afschermende constructies (betonnen stootbanden in de middenberm en de metalen vangrails in de zijberm)
- Vernieuwen afwateringssysteem (de ontvangers en afvoeren)
Zo verbeteren we zowel de afwatering als het comfort en de veiligheid voor bestuurders op de E403.
Timing en impact?
Voorbereidende werken vanaf 23 maart
Wegen en Verkeer start op 23 maart met voorbereidende werken om de werfzone klaar te maken voor de wegenwerken. Er worden doorsteken in de middenberm aangelegd, zodat het verkeer richting Doornik kan blijven doorrijden via de andere kant van de weg.
Na het plaatsen van de doorsteken, gaan de eigenlijke werken van start.
- Op zaterdag 28 maart worden betonnen jerseys op de weg geplaatst: het verkeer richting Brugge rijdt over 1 rijstrook, op de pechstrook.
- Zaterdagavond 28 maart, nadat de betonnen jerseys geplaatst zijn, rijdt het verkeer richting Brugge over 2 versmalde rijstroken.
- Vanaf vrijdag 3 april wordt het verkeer richting Kortrijk op de andere weghelft geleid, via een doorsteek in de middenberm.
Vanaf vrijdag 3 april rijdt het verkeer richting Kortrijk én richting Brugge over 2 versmalde rijstroken.
Hinder vanaf 3 april
De onderhoudswerken brengen hinder met zich mee voor het verkeer op de E403. Tijdens de spitsuren is er filevorming mogelijk.
Verkeer richting Brugge
- Het verkeer richting Brugge beschikt over twee versmalde rijstroken (i.p.v. de gebruikelijke drie rijstroken in de toestand zonder werken).
- Alle op- en afritten blijven open.
Verkeer richting Doornik
- Het verkeer richting Doornik wordt via doorsteken in de middenberm op de andere rijrichting gezet. Ook die bestuurders beschikken over twee versmalde rijstroken.
- Het tankstation zal gefaseerd bereikbaar zijn.
Voor en na de werfzone geldt een snelheidsbeperking van 70 km/u. Ter hoogte van de doorsteken is de snelheid beperkt tot 50 km/u.
Vragen? Contacteer ons via
- Website