Asfaltwerken aan Campusbrug
Algemeen Overzicht
Het kruispunt van de Gouverneur Verwilghensingel (R71) en de Elfde-Liniestraat krijgt een nieuw wegdek. De werken worden bewust in één aaneensluitende periode uitgevoerd om het kruispunt zo snel mogelijk opnieuw te gebruiken. Van 31 juli tot 10 augustus zijn er afsluitingen.
Wat en waarom?
Nieuw wegdek
De weg is aan vernieuwing toe. De bestaande beton- en asfaltlagen worden verwijderd en vervangen door een volledig nieuwe wegopbouw. Met nieuwe asfaltlagen en een stevige fundering kan het kruispunt weer jarenlang meegaan.
Met deze ingreep:
- Verhogen we de verkeersveiligheid
- Verbeteren we het rijcomfort
- Zorgen we voor een duurzame oplossing op langere termijn
Definitieve wegmarkering
Na de werken komt de definitieve wegmarkering, die is afgesteld op het project van De Werkvennootschap op de Elfde-Liniestraat.
- Die is enkel toegankelijk voor openbaar vervoer.
- Het is niet meer mogelijk om naar de Elfde-Liniestraat te rijden. Op de oostelijke tak van het kruispunt heeft de afslagstrook daarom een pijl voor een keerbeweging.
Timing en impact?
Timing
De werken vinden plaats direct na het bouwverlof. Een korte maar intensieve periode van vrijdag 31 juli (20 uur) tot maandag 10 augustus (6 uur).
Er wordt gewerkt in verschillende fases, waarbij telkens één deel van de Grote Ring wordt aangepakt.
Voorbereidende werken
- We plaatsen tijdelijk asfalt, deze werken gebeuren buiten de spits en met mobiele signalisatie. Dit vanaf 1 juli.
Fase 1: de binnenzijde van de Grote Ring
De meest linkse rijstroken en het midden van het kruispunt zijn werfzone.
- Doorgaand verkeer kan voorbij de werken.
- Voor de Elfde-Liniestraat (noordkant) geldt rechts in en rechts uit.
- Je kan enkel vanop de Grote Ring rechtsaf slaan om naar de Elfde-Liniestraat te rijden. Wegrijden kan enkel door rechtsaf de Grote Ring op de rijden.
- De ventweg naar Plaza’H blijft bereikbaar.
- De Elfde-Liniestraat (zuidkant) is afgesloten voor werken van De Werkvennootschap.
Fase 2: de buitenzijde van de Grote Ring
De meest rechtse rijstroken worden vernieuwd.
- De Elfde-Liniestraat (noord- en zuidkant) is niet bereikbaar.
- De ventweg naar Plaza’H is dat wel.
- Komende van de Kempische brug geldt een lokale omleiding via de Sasstraat.
- De ventweg aan de kant van het kanaal is afgesloten vanaf de aansluiting met de Visserstraat.
- Je kan de ventweg oprijden, maar wegrijden moet via de Visserstraat.
Bereikbaarheid
De werken houden rekening met de bereikbaarheid van de omgeving.
- De ventweg aan de handelsschool blijft steeds bereikbaar.
- De ventweg naar de schaatsbaan blijft steeds bereikbaar.
- De nieuwe ventweg naar de supermarkt is bereikbaar.