Overslaan en naar de inhoud gaan

Zelzatetunnel en Debbautstunnel één nacht dicht voor aansluiting zonnepark

Zelzatetunnel en Debbautstunnel één nacht dicht voor aansluiting zonnepark

Om de zonnepaneleninstallatie aan het verkeerscomplex Zelzate-West aan te sluiten op de tunnelinfrastructuur, moeten de Zelzatetunnel en de Debbautstunnel enkele uren zonder stroom worden gezet. Tijdens die periode kan er geen verkeer door de tunnel rijden om de veiligheid van de weggebruiker te garanderen. De werken vinden plaats van vrijdagavond 22 augustus om 21 uur tot zaterdagochtend 23 augustus om 4 uur. Die nacht wordt er ook al gewerkt aan de tunnelverlichting. Door beide ingrepen te combineren, blijft de hinder beperkt tot één nacht.

Nachtwerk beperkt hinder voor verkeer

Het spanningsloos zetten van de tunnels is een noodzakelijke stap om het nieuwe zonnepark veilig te koppelen aan de elektrische installatie van de Debbautstunnel en de Zelzatetunnel. Tijdens de spanningsloze periode functioneren de ventilatoren, verlichting en pompen van de tunnelinstallatie niet, wat het onmogelijk maakt om verkeer veilig door de tunnels te laten rijden. Om de impact op het verkeer te beperken, kiest AWV ervoor om de werken ’s nachts uit te voeren.

Omleiding voor beide tunnels

Tijdens de werken zal het verkeer de tunnels niet kunnen gebruiken. Het verkeer volgt een omleiding via de Gentse ringweg (R4) en de nabijgelegen Zelzatebrug. We raden verkeer over langere afstand tussen kust en binnenland echter aan om de alternatieve route via de E17 en de E40 te kiezen. Zaterdagochtend 23 augustus om 4 uur gaat de tunnel opnieuw open. Overdag is er dus geen hinder.

Zonnepanelen zorgen voor duurzame tunnelstroom

De zonnepaneleninstallatie van ongeveer 4700 m² aan het complex Zelzate-West is een primeur voor Vlaanderen. Voor het eerst wekt een snelwegknooppunt zelf energie op voor tunnelinfrastructuur. De 1550 panelen zullen jaarlijks naar schatting 930 MWh opwekken, waarvan zo’n 700 MWh rechtstreeks naar de Debbautstunnel en de Zelzatetunnel gaat. Dat komt overeen met het jaarlijkse verbruik van ongeveer 300 gezinnen. De installatie moet eind september volledig operationeel zijn.