Overslaan en naar de inhoud gaan

Werken aan Waggelwaterstraat (N339) in Brugge gaan vanaf 26 september tweede fase in

Werken aan Waggelwaterstraat (N339) in Brugge gaan vanaf 26 september tweede fase in

Vanaf 26 september start het Agentschap Wegen en Verkeer met de tweede fase van de herinrichting van de Waggelwaterstraat (N339) en het kruispunt met de Lieven Bauwensstraat in Brugge. De werfzone verschuift dan van de westzijde naar de oostzijde van de Waggelwaterstraat, aan de kant van de spoorweg. De verkeerssituatie wijzigt opnieuw en weggebruikers moeten rekening houden met hinder. Volgens de huidige planning duren de werken nog tot midden november 2026. 

Werken verschuiven naar oostzijde Waggelwaterstraat

Tijdens de eerste fase werd gewerkt aan de westzijde van de Waggelwaterstraat, aan de kant van de Lieven Bauwensstraat, en in de Lieven Bauwensstraat zelf. Vanaf zaterdag 26 september verschuift de werfzone naar de oostzijde van de Waggelwaterstraat, aan de kant van de spoorweg. 

Omleiding voor fietsers

Het voetpad aan de westzijde van de Waggelwaterstraat is intussen heraangelegd en opnieuw toegankelijk. Vanaf ongeveer midden oktober wordt het voetpad aan de oostzijde onderbroken.

Ook voor fietsers verandert de situatie. Het nieuwe fietspad in de Waggelwaterstraat, vanaf de Lieven Bauwensstraat tot aan het einde van de werf richting Houtkaai, wordt tijdens deze fase gebruikt als dubbelrichtingsfietspad. In de andere delen van de werfzone en langs de oostelijke zijarm kunnen fietsers niet passeren. Tussen de Dirk Martensstraat en de Houtkaai geldt daarom in beide richtingen een omleiding via de Peter Benoitlaan, Jan Breydellaan, Leopold I-laan (Canadabrug) en Maria van Bourgondiëlaan.

Ook wijzigingen voor busreizigers

De bushalte ‘Bedrijventerrein Waggelwater’ aan de westzijde van de Waggelwaterstraat, richting station, beschikt over een nieuw busperron en wordt opnieuw normaal bediend. De halte aan de oostzijde, richting AZ Sint-Jan, wordt tijdelijk vervangen door een vervanghalte dichter bij de Houtkaai. Reizigers kunnen hun route vooraf raadplegen via de routeplanner (delijn.be/routeplanner) of app van De Lijn.

Waggelwaterstraat blijft open voor verkeer

Gemotoriseerd verkeer op de Waggelwaterstraat blijft in beide richtingen mogelijk en in de werfzone geldt nog steeds een snelheidsbeperking van 30 km/u. Vanaf 26 september wijzigt wel de verkeerssituatie aan de oostelijke zijarm van de Waggelwaterstraat: waar verkeer tijdens de eerste fase in beide richtingen van en naar de Bevrijdingslaan (N351) kon rijden, is er nu enkel verkeer mogelijk van de Bevrijdingslaan naar de Waggelwaterstraat.

Ook voor verkeer uit de Lieven Bauwensstraat verandert de situatie. Tijdens de eerste fase moest het verkeer er verplicht rechtsaf richting Bevrijdingslaan. Vanaf 26 september kan het verkeer opnieuw rechtdoor naar de Waggelwaterstraat rijden.

Een aantal verkeersmaatregelen uit de eerste fase blijft behouden. Via de westelijke zijarm van de Waggelwaterstraat kan verkeer enkel richting de Bevrijdingslaan rijden, met uitzondering van de urgentiediensten. Verkeer van de Hoefijzerlaan (R30) en de Bevrijdingslaan (N351) naar de Lieven Bauwensstraat rijdt via de oostelijke zijarm van de Waggelwaterstraat. Verkeer naar AZ Sint-Jan vermijdt best de werfzone en wordt nog steeds aangeraden om om te rijden via de Expressweg (N31) en de Oostendse Steenweg (N9).

Veiliger en overzichtelijker kruispunt

Het kruispunt van de Waggelwaterstraat (N339) met de Lieven Bauwensstraat is vandaag onveilig en moeilijk leesbaar. Daarom komen er verkeerslichten met een aparte groenfase voor fietsers en gemotoriseerd verkeer, opstelstroken met aparte linksafstroken en vernieuwde busperrons. Er worden ook dubbelrichtingsfietspaden aangelegd, samen met een nieuwe voetgangersoversteek. Met deze ingrepen wordt het kruispunt veiliger en overzichtelijker, voor alle weggebruikers.

Meer weten?

Lees meer over de werken op wegenenverkeer.be/brugge.