Tijdelijke hinder op R40 aan Tolhuis door asfaltwerken in augustus
Van maandagavond 18 augustus tot vrijdagochtend 22 augustus vernieuwt het Agentschap Wegen en Verkeer de asfaltverharding op de R40, komende van het Neuseplein richting het centrum van Gent. De werken vinden plaats vlak voor het kruispunt Tolhuis en verlopen in twee fasen. Het verkeer blijft mogelijk, maar moet rekening houden met hinder.
Herstelling over twee fasen
De asfaltverharding op dit stuk van de R40 is versleten en wordt daarom over de volledige breedte vernieuwd. In de eerste fase, van maandagavond 18 augustus om 20.00 uur tot woensdagmiddag 20 augustus, wordt gewerkt aan de rechterrijstrook, het fietspad en de aparte afrit naar de Wiedauwkaai. In de tweede fase, van woensdagmiddag 20 augustus tot vrijdagochtend 22 augustus om 7.00 uur, wordt de midden- en linkerrijstrook vernieuwd en worden nieuwe markeringen aangebracht. Tijdens de nachten van 18 en 20 augustus wordt er ook ‘s nachts gewerkt aan het kruispunt.
Afsluitingen en omleidingen
Tijdens de werken blijft de R40 open in beide fasen, maar verkeer richting centrum rijdt over één rijstrook. Er geldt een snelheidsbeperking van 30 km/u. Fietsers richting centrum rijden in fase 1 via een afgescheiden corridor op de rijweg; in fase 2 ondervinden zij geen hinder.
De linksafslag naar de Tolhuislaan is niet mogelijk. Wie daarheen wil, volgt de omleiding via de Blaisantvest (N430). De aparte afrit naar de Wiedauwkaai (N458) is volledig afgesloten. Verkeer naar de Wiedauwkaai kan meteen na de verkeerslichten rechtsaf slaan. De Sassekaai blijft steeds bereikbaar.
Tijdens de werken rijden tram 2 en buslijnen 5b en 6 van De Lijn een aangepaste route in de omgeving van het Neuseplein. Sommige haltes worden tijdelijk niet bediend. Check je route vooraf via delijn.be/routeplanner of de app van De Lijn.