Nieuw brugdek voor brug Den Boschsingel aan Brusselsepoort
Het Agentschap Wegen en Verkeer voert vanaf maandag 23 februari 2026 onderhoudswerken uit aan de bovenkant van de brug van de Den Boschsingel (R23) over de Brusselsesteenweg (N2). Het brugdek maakt deel uit van de Leuvense ring (R23).
Annick De Ridder, Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken: “Met dit structureel onderhoud aan de brug van de Den Boschsingel zorgen we ervoor dat de Leuvense ring ook in de toekomst veilig en betrouwbaar blijft. Na de ingrepen aan de onderzijde in 2023 werken we nu ook het brugdek grondig bij. Zo pakken we onze bruggen stap voor stap aan en blijven we investeren in degelijk onderhoud van bestaande infrastructuur.”
Nieuw brugdek na asbestsanering van 2023
In 2023 werd de onderkant van de brug van de Den Boschsingel (R23) over de Brusselsesteenweg - Brusselsestraat (N2) in Leuven aangepakt. Tijdens deze werken werd eerst de oude verflaag met asbest verwijderd door een gespecialiseerde firma. De brug werd daarvoor deel per deel hermetisch afgesloten. Nadien zijn het beton en de voegen hersteld en werd een nieuwe beschermende verflaag aangebracht.
Na de werken aan de onderkant van de brug, vernieuwt het agentschap tot eind juni de bovenkant van de brug van de Den Boschsingel. Daarbij wordt het bestaande asfalt op de ring verwijderd tot op het betonnen brugdek. De brug krijgt een nieuwe afwatering en waterdichting en het beton en de brugvoegen worden hersteld. Tot slot krijgt het brugdek een nieuwe opbouw met vers asfalt en nieuwe wegmarkeringen, zodat de brug opnieuw jarenlang veilig gebruikt kan worden.
Vier maanden werk
De aannemer start met de werfinrichting op maandag 23 februari 2026. Vanaf vrijdag 27 februari begint de eerste fase op de binnenring in de richting van het station. Als de werken vlot verlopen, volgt half april de tweede fase op de buitenring. De totale duur bedraagt ongeveer vier maanden.
Versmalde rijstroken op de Leuvense ring
Tijdens de werken wordt de Leuvense ring tijdelijk versmald. De werkzaamheden verlopen in twee fasen waarbij telkens één weghelft wordt ingenomen. Het verkeer rijdt in beide richtingen over één rijstrook en wordt via een tijdelijke doorsteek in de middenberm naar de andere weghelft geleid. Door deze aangepaste verkeerssituatie kan er lokaal sterke vertraging optreden, vooral tijdens de spitsuren. Fietsers krijgen van bij de start van de werken een omleiding via de parallelle straten van de Leuvense binnen- en buitenring.