Overslaan en naar de inhoud gaan

Aanleg Hoppinpunt op Beekstraat (N436) in Bassevelde: werken vanaf 10 september

Aanleg Hoppinpunt op Beekstraat (N436) in Bassevelde: werken vanaf 10 september

Het Agentschap Wegen en Verkeer start op donderdag 10 september met de aanleg van een nieuw Hoppinpunt op de Beekstraat (N436) in Bassevelde. De bestaande bushaltes Kerkstraat, Eendrachtstraat en Dorp worden samengevoegd tot één nieuwe halte: Bassevelde Dorp. Er komen verhoogde busperrons en schuilhuisjes en een veiliger fietspad. Volgens de huidige planning duren de werken tot en met vrijdag 23 oktober 2026. Tijdens de werken rijden fietsers en gemotoriseerd verkeer beurtelings voorbij de werfzone via tijdelijke verkeerslichten.

Veiliger en comfortabeler reizen

Wegen en Verkeer brengt de bestaande bushaltes Kerkstraat, Eendrachtstraat en Dorp samen op één centrale locatie op de Beekstraat. De nieuwe halte Bassevelde Dorp wordt ingericht als Hoppinpunt. Dat is een vervoersknooppunt waar reizigers vlot kunnen overstappen tussen verschillende vervoermiddelen, bijvoorbeeld van de fiets op de bus.

Aan beide zijden van de Beekstraat komen verhoogde busperrons. Zo kunnen onder meer rolstoelgebruikers en reizigers met een kinderwagen gemakkelijker op- en afstappen. Op beide perrons komt ook een schuilhuisje.

Aan de zijde van de even huisnummers komt het fietspad achter het nieuwe busperron te liggen. Zo worden fietsers en reizigers aan de bushalte beter van elkaar gescheiden. Het fietspad krijgt er ook nieuw asfalt.

Werken vanaf 10 september

De werken starten op donderdag 10 september 2026 en duren volgens de huidige planning tot en met vrijdag 23 oktober 2026. De timing kan nog wijzigen door weers- of werfomstandigheden.

Tijdelijke verkeerslichten aan de werfzone

Tijdens de werken verandert de verkeerssituatie ter hoogte van de werfzone. Voetgangers wandelen tijdelijk aan de andere zijde van de Beekstraat en steken ter hoogte van de werfzone de weg over. Fietsers kunnen in beide richtingen beurtelings langs de werfzone rijden via tijdelijke verkeerslichten. Ook gemotoriseerd verkeer kan in beide richtingen langs de werfzone rijden. Bestuurders volgen dezelfde tijdelijke lichtenregeling en rijden beurtelings voorbij de werfzone.

Meer weten?

Alle informatie leest u op wegenenverkeer.be/assenede